O firmě

about

O firmě Pila Mrázek


Firma PILA MRÁZEK ( Pavel Mrázek )
vznikla na jaře roku 1993, kdy se v místě dnešní provozovny, ležící na ulici Výpadová v Praze 5, uvedl do provozu první stroj na opracování dřevní hmoty a zároveň se začalo se stavbou zázemí pro provoz dřevařské výroby.
 
Po překonání počátečních nesnází, firma získala stálé klienty a vydobyla si tak svoje pevné místo na trhu se stavebním řezivem v oblasti jižní části Prahy a přilehlých oblastí Prahy - západ.
 
V průběhu let dochází k postupnému rozvoji, zvyšování produkce a rozšiřování firmy, které bylo pozastaveno povodní v srpnu 2002 kdy v celém areálu, výrobních prostorech, kanceláři i zázemí pro zaměstnance vystoupala voda do výše 3,5 metru. Společnými silami všech zúčastněných se povedlo obnovit výrobu a ještě před koncem roku dosáhnout obvyklých výkonů.

about

V následujících letech byla ke zkvalitnění služeb zakoupena jedna a posléze vybudována i druhá máčecí vana pro impregnování řeziva proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu. Po rozšíření běžného sortimentu jsme obohatili naši nabídku zákazníkům o deskové materiály ( OSB a Durelis ), obkladové palubky a jiný doplňkový sortiment, které skladujeme ve vytápěné hale.
 
V průběhu let byl do výroby zařazen sušený program, díky kterému Vám můžeme nabídnout vlastní sušené a hoblované výrobky. To bylo umožněno zakoupením sušárny na řezivo o objemu 60 metrů kubických.
 
Výroba Ekologických briket byla spuštěna v roce 2010 díky vybudování sušící linky a lisu na dřevní piliny a hobliny. Díky tomu zpracováváme odpad vzniklý při pořezu kulatiny a hoblování. Vysokou kvalitu dosahujeme hlavně čistotou materiálu. Námi vyrobené brikety obsahují pouze pilařský odpad a není do nich mísen žádný jiný odpadní materiál jako např. papír sláma atd.
 
Poslední novinkou je loňská výstavba zastřešení části prodejní plochy se standardním řezivem a rozšíření prodejního sortimentu o kůly a palisády. Dále nabízíme prodej stavebního kování, vrutů a dalšího sortimentu potřebného ke stavbě krovů a pergol.